STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA KLATOVY : ZPRÁVA Z WORKSHOPU CNC

Střední průmyslová škola, Klatovy, nábřeží Kpt. Nálepky 362
376 313 262

Zpráva z Workshopu CNC


Dne 19. listopadu od 12.30 se konal "Workshop s CNCéčkama". Na akci mohli přijít zástupci okolních firem, studenti, budoucí studenti i široká veřejnost. Během akce byla představena práce a programování na nových CNC strojích učitelem odborných předmětů. První ukázka byla na CNC soustruhu – od výkresu po obrobený díl. Dalším bodem programu byla ukázka programu pro programování obrábění CAM Kovoprog, který je od letošního roku zařazen do výuky. Samotné představení tohoto programu a něco navíc ukázal pan Mašík, který pracuje ve společnosti Brtna a Peška z Tábora, která vyvíjejí tento CAM. Následovala práce s novou CNC frézkou, při které bylo frézováno logo školy. Posledním bodem byla diskuze mezi účastníky.

Tato akce přivedla případné zájemce o studium na SPŠ, dále umožnila možnou a hlubší spolupráci s firmami CNCWorking s.r.o, Compotech Plus s.r.o, MBtech Bohemia s.r.o, Metal-Star s.r.o. a Zihos Klatovy s.r.o. Spolupráce se týká možností praxí, brigád, zaměstnání, ale i podpory výuky CNC obsluhy.

Výsledky této akce: navázána hlubší spolupráce s vedením zmíněných firem a spokojenost vedení školy. Cílem bude v této akci pokračovat i v dalším školním roce, případně v obdobných akcích.

Ing. Petr Václavík
učitel odborné praxe


Foto: Václav GalajdaObsah stránek spravuje: SPŠ Klatovy | Design: SPŠ Klatovy | Hosting: ŠumavaNet.CZ