STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA KLATOVY : VYBAVENÍ

Střední průmyslová škola, Klatovy, nábřeží Kpt. Nálepky 362
376 313 262

AREÁL ŠKOLY


Školní areál tvoří pět samostatných pracovišť nacházejících se v Klatovech.


Komplex na nábřeží Kpt. Nálepky 362 – pracoviště pro výuku maturitních oborů

Školní komplex zahrnuje vedle původní školní budovy postavené v roce 1934 i školní dílny (r. 1975) a tělocvičnu (postavena v roce 2000). Probíhá zde výuka všeobecně vzdělávacích i odborných předmětů maturitních oborů. Budova je vybavena moderními učebnami, z nichž většina disponuje projekčním zařízením pro efektivní a kvalitní výuku. V budově se nachází tři počítačové učebny, každá se 17 počítači a další odborné učebny.Budova Voříškova 526 – pracoviště pro teoretickou výuku učebních oborů

V této budově probíhá výuka všeobecně vzdělávacích i odborných předmětů učebních oborů. Budova je vybavena moderními učebnami s projekčním zařízením pro efektivní výuku. Nachází se zde jedna počítačová učebna se 17 počítači a jedna učebna vybavena 17 notebooky pro výuku informačních a komunikačních technologií.Komplex Franty Šumavského 150 – pracoviště odborného výcviku učebních oborů

Probíhá zde výuka odborného výcviku učebních oborů. Budova je vybavena osmi zdvižemi pro servis osobních automobilů a dalším moderním zařízením pro diagnostiku řídící elektroniky automobilů a zařízením pro měření emisí výfukových plynů. Mezi další vybavení patří průmyslové CNC stroje. Studenti se zde seznámí s ovládáním CNC strojů, které se používají ve firmách pro komerční výrobu.

Škola v této budově nabízí servis osobních automobilů.

více info

Budova Voříškova 823 – domov mládeže

Škola provozuje domov mládeže s kapacitou 96 lůžek. Jedná se o pětipodlažní panelový dům. Je vzdálen cca 15 minut pěší chůze od vlakového i autobusového nádraží. Žáci jsou ubytovaní v dvoulůžkových pokojích se samostatným sociálním zařízením s možností připojení na internet. Na každém patře se nachází kuchyňka vybavená kuchyňskou linkou a ledničkou. Po skončení vyučování probíhá v DM zájmová činnost, příprava do školy, žáci mají vycházky, osobní volno, odpočinek podle režimu dne a týdenního plánu. Ve svém volném čase mají možnost využívat společenské a studijní prostory domova a sportovní vybavení.

Domov mládeže nabízí své ubytovací kapacity také pro jednotlivce, skupiny, zájezdy během školního roku i v době prázdnin.

více info

Budova Koldinova 180 - Školní jídelna

Jedním z pěti pracovišť Střední průmyslové školy, Klatovy, nábřeží Kpt. Nálepky 362 je školní jídelna nacházející se v samostatné budově v ulici Koldinova 180, Klatovy. Zabezpečuje stravování pro žáky školy, zaměstnance školy i pro cizí strávníky.

více info
Obsah stránek spravuje: SPŠ Klatovy | Design: SPŠ Klatovy | Hosting: ŠumavaNet.CZ