STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA KLATOVY : PETR FRYDYCH NAVŠTÍVIL SVOU BÝVALOU ŠKOLU V KLATOVECH

Střední průmyslová škola, Klatovy, nábřeží Kpt. Nálepky 362
376 313 262

Petr Frydych navštívil svou bývalou školu v Klatovech


Dne 5. října se na Střední průmyslové škole v Klatovech konaly dvě besedy s bývalým absolventem této školy a účastníkem Olympijských her v Londýně a v Rio de Janeiru Petrem Frydrychem.

Petr Frydych je český atlet, oštěpař. Osobní rekord 88,32  si vytvořil na MS v Londýně v roce 2017. Petr měří 2 metry, váží 100 kilo a je mu třicet let. Je dva roky ženatý a v únoru do své rodiny čeká přírůstek. Na naší škole studoval obor strojírenství. Ve škole nikdy nechtěl zameškat, protože nerad přicházel o důležité předměty. Měl prý největší strach z praktické maturity. Hned po střední škole šel trénovat k bývalému oštěpaři Janu Železnému, který zároveň připravuje i Jakuba Vadlejcha.

Absolvoval vojenský výcvik ve Vyškově (3 měsíce) a stal se vojákem z povolání. V současnosti studuje Vysokou školu sportovního managementu v Praze. Tvrdí, že život atleta je krátký, po dětech už kariéra nebude taková jako před nimi. Ještě neví, co bude dělat po kariéře v atletice, rád rozvíjí lidi kolem sebe, chce lidem pomáhat, ale chce mít i zadní vrátka.

Důležitou roli pro něj hraje i životospráva. Sám řekl, že se snaží stravovat zdravě a pravidelně.

Jeho největším úspěchem je bronzová medaile z Mistrovství světa v Londýně z roku 2017. Přiznává, že mu ze začátku dělalo problém smířit se s porážkami, ale později se v prohrách snažil hledat pozitiva a novou energii. Člověk se prý nikdy nevyhne kritice a vysvětlování, proč nevyšla výhra. Atleti, co dělají atletiku a sport jen pro peníze, dosáhnou lepšího úspěchu, až když tuto myšlenku z hlavy vypudí.

Na besedě Petr popisoval celou svou kariéru, osobní život i kompletní sportovní přípravu. Detailně předvedl techniku hodu oštěpem. Jeho tréninky prý ale nejsou jen o oštěpu, také pravidelně běhá, posiluje a nebrání se ani ostatním sportům. Oštěp, který s sebou přinesl, věnoval škole. Oštěp měří 260 centimetrů a váží necelý jeden kilogram.

Petr vystupoval velmi příjemně a všem studentům s radostí odpovídal na jejich dotazy. Vyzařovala z něj pozitivní energie a bylo vidět, že to, co dělá, jej nesmírně baví a naplňuje.

My jen doufáme, že nás Petr Frydrych opět navštíví, a přejeme mu mnoho dalších osobních i sportovních úspěchů.                              

Foto: třída 3.A

Obsah stránek spravuje: SPŠ Klatovy | Design: SPŠ Klatovy | Hosting: ŠumavaNet.CZ