STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA KLATOVY : SOUTĚŽ AUTODESK ACADEMIA DESIGN 2018

Střední průmyslová škola, Klatovy, nábřeží Kpt. Nálepky 362
376 313 262

Studenti oboru Strojírenství uspěli na mezinárodní soutěži Autodesk Academia Design 2018


Ve dnech 6. až 7. 4. 2018 se v Brně konal 24. ročník mezinárodní soutěže studentů a učitelů středních a vysokých škol ve 2D a 3D navrhování. Jedná se o prestižní CAD soutěž v dovednostech používání digitálních technologií (2D kreslení technických výkresů, 3D modelování digitálních modelů za softwarové podpory produktů společnosti Autodesk).

Střední průmyslovou školu Klatovy reprezentovali tři studenti ze 4. ročníku oboru Strojírenství - Ondřej Schwarz, Matyáš Staněk a Vojtěch Karaus.

V kategorii 2D kreslení technických výkresů se Ondřej Schwarz i přes velkou konkurenci soutěžících z ostatních škol umístil na vynikajícím 7. místě. Velmi dobře zvládl nakreslit v programu AutoCAD zadaný výkres svařence ložiskového uložení.

V kategorii 3D modelování obsadil Matyáš Staněk pěkné 20. místo. Jeho úkolem bylo vymodelovat díly diferenciálu a složit je do funkční sestavy.

V kategorii 3D tisk byli soutěžící rozlosováni do tříčlenných týmů. Každý tým měl vymyslet, vymodelovat a vytisknout na 3D tiskárně funkční model katapultu. Soutěžní tým, ve kterém naši školu reprezentoval Vojtěch Karaus, se úkolu úspěšně zhostil a obsadil 5. místo. Soutěžící se ve specializovaných učebnách Vysokého učení technického v Brně seznámili s vývojem v oboru 3D tisku a pracovali v laboratoři s nejmodernějším vybavením.

Studenti oboru Strojírenství vzorně reprezentovali SPŠ Klatovy a prokázali vysokou úroveň získaných dovedností ve 2D kreslení a 3D modelování s využitím programů firmy Autodesk.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a blahopřejeme jim ke skvělým výsledkům.

Ing. Petra Rubášová
učitelka odborných předmětů


Obsah stránek spravuje: SPŠ Klatovy | Design: SPŠ Klatovy | Hosting: ŠumavaNet.CZ