STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA KLATOVY : TECHNICKÁ OLYMPIÁDA PLZEŇSKÉHO KRAJE

Střední průmyslová škola, Klatovy, nábřeží Kpt. Nálepky 362
376 313 262

TECHNICKÁ OLYMPIÁDA PLZEŇSKÉHO KRAJE


Dne 18.02.2016 se konala v prostorách Západočeské univerzity v Plzni Technická olympiáda Plzeňského kraje. Tato soutěž byla pořádána i v minulých letech a je určena studentům středních škol, kteří mají blízký vztah k technice všeho druhu a věnují se řešení rozmanitých technických problémů i nad rámec výuky ve škole.

Z naší školy se olympiády zúčastnil tým studentů třídy 4.C oboru Elektrotechnika ve složení Václav Míšek, Ondřej Toman, Luboš Tůma a David Truhlář. Žáci představili výsledek svého projektu s názvem „Roboticky ovládaná šachová partie“. Cílem jejich práce bylo navrhnout, prakticky zkonstruovat a naprogramovat robotický pojezd, který by byl schopen samostatně posouvat figurky po šachovnici. Hráči ovládají mechanismus pomocí klávesnic, jejichž prostřednictvím zadávají šachové souřadnice zamýšleného tahu. Mozkem celého zařízení je mikroprocesor řízený programem našich studentů.

Olympiády se zúčastnily bezmála čtyři desítky soutěžících týmů a nutno dodat, že konkurence byla opravdu vysoká. K vidění byla jak různá elektromechanická zařízení, tak i naprogramované počítačové hry, aplikace pro mobilní telefony apod. V tomto rozmanitém množství kvalitních prací získali naši žáci umístění v 5. pásmu, každý si odnesl jako odměnu poukázku na 1 000 Kč a v případě úspěšného dokončení prvního semestru na vybraných fakultách ZČU obdrží jako budoucí vysokoškoláci mimořádné stipendium.

Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme ke krásnému výsledku.Obsah stránek spravuje: SPŠ Klatovy | Design: SPŠ Klatovy | Hosting: ŠumavaNet.CZ