CZ.1.14/2.4.00/34.03174 – Vybavení pro posílení přírodovědně technického vzdělávání na Gymnáziu Jaroslava Vrchlického, Klatovy, Nár. Mučedníků 347
Název projektu: |
Vybavení pro posílení přírodovědně technického vzdělávání |
číslo projektu: |
CZ.1.14/2.4.00/34.03174 |
Datum podpisu smlouvy: |
29. 1. 2015 |
Předpokládaný datum ukončení: Celkový plánované výdaje projektu: |
19. 8. 2015 2 498 735 Kč |
Dotace na projekt, který naší škole umožnil nákup moderních pomůcek pro výuku, byla získána z 34. kola výzvy ROP NUTS II Jihozápad, z oblasti podpory 2.4 – Rozvoj infrastruktury základního, středního a vyššího odborného školství.
Cílem projektu byl nákup pomůcek pro výuku fyziky, informatiky, chemie a biologie, které na škole nebyly nebo již dosluhovaly.
Pro výuku fyziky získala škola novou experimentální úlohu pro vzdálenou laboratoř a měřící systém Vernier, který umožňuje měření s podporou PC nebo s moderními přenosnými datalogery. Dále byla zakoupena souprava pro demonstrování elektromagnetického vlnění a také soupravy pro experimenty z optiky.
Úpravou stávajícího kabinetu vznikla ve škole nová místnost pro moderní analytické metody měření, do níž byla zakoupena řada přístrojů, např. spektrofotometr, digitální analytické a technické váhy, Abbeho refraktometr, polarimetr, chlorkolorimetr, laboratorní pec a centrifuga. Současně byla vyměněna řada dosluhujících pomůcek moderním typem, např. destilační přístroj či vývěva.
Projekt také škole umožnil nákup tabletů, které budou využívány pro zkvalitnění výuky díky rychlému přístupu k aktuálním informacím na internetu. Pro fyziku je výhodou i jejich spojení s měřícím systémem Vernier, a také to, že studenti díky tomu mohou naměřená data zpracovávat i mimo budovu školy.