STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA KLATOVY : SOUTĚŽ AUTODESK ACADEMIA DESIGN 2019

Střední průmyslová škola, Klatovy, nábřeží Kpt. Nálepky 362
376 313 262

Studenti oboru Strojírenství uspěli na celostátní soutěži Autodesk Academia Design 2019


Ve dnech 29. a 30. 3. 2019 se konal v Praze 25. ročník soutěže Autodesk Academia Design 2019. Celostátní prestižní CAD soutěž v dovednostech používání digitálních technologií (2D kreslení technických výkresů, 3D modelování digitálních modelů za softwarové podpory produktů společnosti Autodesk) pro studenty 2., 3., 4. ročníků VOŠ, SŠ a OU pořádala v letošním roce SPŠ na Proseku ve spolupráci s Computer agency, o.p.s. a firmou pro 3D tisk Prusalab.

Studenti oboru Strojírenství Střední průmyslové školy Klatovy úspěšně reprezentovali školu ve 3 kategoriích.

V kategorii 3D modelování (Inventor Professional 2019) bylo úkolem vymodelovat součásti a podsestavy pro rotační lopatkové čerpadlo podle výkresových podkladů, jednotlivé díly následně složit do výsledné sestavy a vytvořit výkresovou dokumentaci. Student čtvrtého ročníku Radek Housar prokázal skvělé dovednosti a umístil se ve velké konkurenci škol z celé republiky na vynikajícím 2. místě.

V kategorii 3D tisku (Inventor Professional 2019, 3D tiskárny Průša) se pracovalo ve dvoučlenných týmech. Úkolem soutěžících bylo navrhnout a na 3D tiskárně vytisknout spojovací díly pro stavbu mostní konstrukce. Sestavený most byl zatěžován závažím až do destrukce. Naši školu úspěšně reprezentoval student čtvrtého ročníku Dominik Dolp a umístil se na 4. místě.

V kategorii 2D (AutoCAD 2019) měli soutěžící nakreslit výrobní dokumentaci pro pneumatický rotační šestiválcový motor. Toto zadání velmi dobře zvládl student třetího ročníku Oldřich Olšan a obsadil pěkné 7. místo.

Studenti oboru strojírenství vzorně reprezentovali SPŠ Klatovy a prokázali vysokou úroveň získaných znalostí ve 2D kreslení i 3D modelování a dovedností 3D tisku s využitím programů firmy Autodesk ve verzích 2019.

Všem soutěžícím studentům děkujeme za velmi úspěšnou reprezentaci školy a gratulujeme ke skvělým výsledkům v celostátní soutěži Autodesk Academia Design 2019.

Ing. Věra Andrlíková, Ing. Petra Rubášová (učitelky odborných předmětů)


Obsah stránek spravuje: SPŠ Klatovy | Design: SPŠ Klatovy | Hosting: ŠumavaNet.CZ