KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : PÁLENÍ ČARODĚJNIC A MÁJOVÁ VESELICE - MALÉ OHLÉDNUTÍ

Nepřehlédněte

 VÝSTAVA A BESEDA: Ve stínu Černé věže aneb zapomenutý svět kolem Klatov. Čtvrtek 15. května od 18 hodin – zahájení výstavy o historických, kulturních a přírodních zajímavostech v okolí našeho města. Následovat bude beseda ve společenském sále Městské knihovny v Klatovech. Autor Ing. Martin Kříž. Akci pořádá Městská knihovna v Klatovech ve spolupráci s Klubem přátel Klatovska. Výstava bude v galerii knihovny k vidění během května. 

 

NA HŮRCE: Rej čarodějnic a májová veselice
 

Středa 30. dubna od 16 hodin - tradiční akce klubu, kterou pořádáme pro veřejnost každoročně na vrcholu Hůrky. Odpolední program (soutěže pro děti v maskách i bez nich) začíná v 16 hodin. Po soutěžích bude program pro děti završen průvodem malých čarodějnic a jejich oceněním. Od 19 hodin je připraven program pro dospělé. O hudbu se postarají bratři Pelíškové. Čeká vás zábava, tanec, proměna nejošklivější čarodějnice v mladou krasavici atd. Projdeme také očistným ohněm a spálíme čarodějnici na ohništi. 
.

Pálení čarodějnic a májová veselice - malé ohlédnutí

Májové veselice a pálení čarodějnic na Hůrce v Klatovech se letos zúčastnilo odhadem 600 - 700 lidí - nejvíce jich přišlo mezi 17 a 18 hodinou. Je to více než v loňském roce. Návštěvníci akce se v průběhu večera obměňovali. Byly připraveny soutěže - házení hopíků na cíl, skákání v pytli, válení velkých špulek, nošení vody po lžičkách apod. Všechny děti byly odměněny drobnými dárky od sponzorů. Večer vystřídali děti dospělí. Děti si užily ještě v 19 hodin začátek hudebního vystoupení bratří Pelíšků, kteří první písničky uzpůsobili dětskému publiku. Dokonce si s nimi šla zatancovat i jedna dospělá maska čarodějnice. V 9 hodin jsme spálili připravenou papírovou čarodějnici a pak pokračovala volná zábava.

 

Foto z akce najdete i na stránkách Klatovského deníku. Viz odkaz: http://klatovsky.denik.cz/galerie/klatovsko-carodejnice-300412-gal.html

                                                                                                                                                                                                                                Martin Kříž

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ