KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : PÁLENÍ ČARODĚJNIC A MÁJOVÁ VESELICE - MALÉ OHLÉDNUTÍ

Nepřehlédněte

 V neděli 22. února pořádáme od 13 hodin další vlastivědnou vycházku. Tentokrát se vypravíme k Děkanskému rybníčku, do Pihovic a Slavošovic, pak do Čínova a cestou pod Zaječím vrchem zpět do Klatov. Během vycházky si povíme zajímavosti z historie těchto lokalit. Sejdeme se ve 13 hodin na parkovišti před bránou na fotbalové hřiště v Gorkého ulici. Vycházku povede Ing. Martin Kříž. Půjdeme pěšky.

Pálení čarodějnic a májová veselice - malé ohlédnutí

Májové veselice a pálení čarodějnic na Hůrce v Klatovech se letos zúčastnilo odhadem 600 - 700 lidí - nejvíce jich přišlo mezi 17 a 18 hodinou. Je to více než v loňském roce. Návštěvníci akce se v průběhu večera obměňovali. Byly připraveny soutěže - házení hopíků na cíl, skákání v pytli, válení velkých špulek, nošení vody po lžičkách apod. Všechny děti byly odměněny drobnými dárky od sponzorů. Večer vystřídali děti dospělí. Děti si užily ještě v 19 hodin začátek hudebního vystoupení bratří Pelíšků, kteří první písničky uzpůsobili dětskému publiku. Dokonce si s nimi šla zatancovat i jedna dospělá maska čarodějnice. V 9 hodin jsme spálili připravenou papírovou čarodějnici a pak pokračovala volná zábava.

 

Foto z akce najdete i na stránkách Klatovského deníku. Viz odkaz: http://klatovsky.denik.cz/galerie/klatovsko-carodejnice-300412-gal.html

                                                                                                                                                                                                                                Martin Kříž

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ