KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : PÁLENÍ ČARODĚJNIC A MÁJOVÁ VESELICE - MALÉ OHLÉDNUTÍ

Nepřehlédněte

 ÚKLID MĚSTSKÉHO PARKU: Sobota 14. května od 9 hodin – tradiční každoroční brigáda v Mercandinových sadech v Klatovech ve spolupráci s Technickými službami města Klatovy. Sraz účastníků je v 9 hodin u brány do areálu TS města na okraji parku. Veškeré potřebné nářadí dostanete na místě (hrabání listí, vytrhávání plevele). Na závěr společně posedíme při harmonice. Akce je určena pro všechny zájemce, kteří mají chuť přiložit ruku k dílu.

 NA HŮRCE: Otevření rozhledny a Klatovský karafiát: Sobota 21. května od 10:45 hodin – V rámci 14. ročníku turistického pochodu Klatovský karafiát, který pořádá Klub českých turistů Klatovy, otevřeme pro letošní sezonu rozhlednu v upravené zřícenině kostela sv. Anny na Hůrce. Spolupráce Klubu přátel Klatovska na programu v cíli v době od 10.45 – 17.00 hod.

 

 

Pálení čarodějnic a májová veselice - malé ohlédnutí

Májové veselice a pálení čarodějnic na Hůrce v Klatovech se letos zúčastnilo odhadem 600 - 700 lidí - nejvíce jich přišlo mezi 17 a 18 hodinou. Je to více než v loňském roce. Návštěvníci akce se v průběhu večera obměňovali. Byly připraveny soutěže - házení hopíků na cíl, skákání v pytli, válení velkých špulek, nošení vody po lžičkách apod. Všechny děti byly odměněny drobnými dárky od sponzorů. Večer vystřídali děti dospělí. Děti si užily ještě v 19 hodin začátek hudebního vystoupení bratří Pelíšků, kteří první písničky uzpůsobili dětskému publiku. Dokonce si s nimi šla zatancovat i jedna dospělá maska čarodějnice. V 9 hodin jsme spálili připravenou papírovou čarodějnici a pak pokračovala volná zábava.

 

Foto z akce najdete i na stránkách Klatovského deníku. Viz odkaz: http://klatovsky.denik.cz/galerie/klatovsko-carodejnice-300412-gal.html

                                                                                                                                                                                                                                Martin Kříž

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ