KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : PÁLENÍ ČARODĚJNIC A MÁJOVÁ VESELICE - MALÉ OHLÉDNUTÍ

Nepřehlédněte

 ÚKLID MĚSTSKÉHO PARKU – sobota 25. dubna od 9 hodin – tradiční každoroční brigáda v Mercandinových sadech v Klatovech ve spolupráci s Technickými službami města Klatovy. Sraz účastníků je v 9 hodin u kolonády. Veškeré potřebné nářadí dostanete na místě (jde zejména o hrabání listí). Občerstvení zajištěno. Na závěr společně posedíme při harmonice na kolonádě. Akce je určena pro všechny zájemce, kteří mají chuť přiložit ruku k dílu a udělat něco pro vzhled města.

 NA HŮRCE: Rej čarodějnic a májová veselice – středa 30. dubna – tradiční akce klubu, kterou pořádáme pro veřejnost každoročně na vrcholu Hůrky. Odpolední program (soutěže pro děti v maskách i bez nich) začíná v 16 hodin. Po soutěžích bude program pro děti završen oceněním dětí v maskách. Od 19 hodin je připraven program pro dospělé. O hudbu k tanci a poslechu se letos postará Duo Mars. Projdeme také očistným ohněm a spálíme čarodějnici na ohništi. 

.

Pálení čarodějnic a májová veselice - malé ohlédnutí

Májové veselice a pálení čarodějnic na Hůrce v Klatovech se letos zúčastnilo odhadem 600 - 700 lidí - nejvíce jich přišlo mezi 17 a 18 hodinou. Je to více než v loňském roce. Návštěvníci akce se v průběhu večera obměňovali. Byly připraveny soutěže - házení hopíků na cíl, skákání v pytli, válení velkých špulek, nošení vody po lžičkách apod. Všechny děti byly odměněny drobnými dárky od sponzorů. Večer vystřídali děti dospělí. Děti si užily ještě v 19 hodin začátek hudebního vystoupení bratří Pelíšků, kteří první písničky uzpůsobili dětskému publiku. Dokonce si s nimi šla zatancovat i jedna dospělá maska čarodějnice. V 9 hodin jsme spálili připravenou papírovou čarodějnici a pak pokračovala volná zábava.

 

Foto z akce najdete i na stránkách Klatovského deníku. Viz odkaz: http://klatovsky.denik.cz/galerie/klatovsko-carodejnice-300412-gal.html

                                                                                                                                                                                                                                Martin Kříž

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ