KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : PÁLENÍ ČARODĚJNIC A MÁJOVÁ VESELICE - MALÉ OHLÉDNUTÍ

Nepřehlédněte

 NA HŮRCE: Svatomartinský lampiónový průvod. Sobota 12. listopadu od 17.30 hodin – už tradiční podzimní akce na Hůrce ve spolupráci s Římskokatolickou farností Klatovy. Upravená zřícenina kostela sv. Anny bude otevřena od 16.30 hodin. Zhruba v 17.30 hodin se vydá z vrcholu Hůrky lampiónový průvod kolem kostela sv. Martina – konec v Máchově ulici.


VÝSTAVA V KINĚ ŠUMAVA: Josef Chalupský - Kamarád s fotoaparátem. Středa 16. listopadu od 17 hodin – Vernisáž výstavy kouzelných fotografií krajiny Šumavy i vzdálenějších míst klatovského autora Josefa Chalupského. Výstava bude přístupná v přísálí kina Šumava v Klatovech do 16. prosince ve všední dny od 8 do 12 hodin (nutno zvonit) a od 19 do 21 hodin, o víkendech od 16 do 21 hodin.

 

 

Pálení čarodějnic a májová veselice - malé ohlédnutí

Májové veselice a pálení čarodějnic na Hůrce v Klatovech se letos zúčastnilo odhadem 600 - 700 lidí - nejvíce jich přišlo mezi 17 a 18 hodinou. Je to více než v loňském roce. Návštěvníci akce se v průběhu večera obměňovali. Byly připraveny soutěže - házení hopíků na cíl, skákání v pytli, válení velkých špulek, nošení vody po lžičkách apod. Všechny děti byly odměněny drobnými dárky od sponzorů. Večer vystřídali děti dospělí. Děti si užily ještě v 19 hodin začátek hudebního vystoupení bratří Pelíšků, kteří první písničky uzpůsobili dětskému publiku. Dokonce si s nimi šla zatancovat i jedna dospělá maska čarodějnice. V 9 hodin jsme spálili připravenou papírovou čarodějnici a pak pokračovala volná zábava.

 

Foto z akce najdete i na stránkách Klatovského deníku. Viz odkaz: http://klatovsky.denik.cz/galerie/klatovsko-carodejnice-300412-gal.html

                                                                                                                                                                                                                                Martin Kříž

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ