KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : PÁLENÍ ČARODĚJNIC A MÁJOVÁ VESELICE - MALÉ OHLÉDNUTÍ

Nepřehlédněte

 MIKULÁŠSKÁ SOUTĚŽ PLASTIKOVÝCH MODELŮ - sobota 5. prosince od 8 hodin – Soutěž pro děti a výstava plastikových modelů k 70. výročí ukončení druhé světové války v prostorách Základní školy, Tolstého 765, Klatovy. Přejímka modelů bude v sobotu ráno od 8 do 10 hodin, uzavření hlasování je ve 12 hodin a ve 13 hodin vyhlásíme výsledky. Od jednoho účastníka přijmeme do soutěže maximálně dva modely, přičemž modelem se rozumí i dioráma. Kategorie jsou: 6 – 10 let, 11 – 14 let, 15 – 18 let a dospělí. Každý dětský účastník si odnese zajímavou cenu. Během soutěže bude ke zhlédnutí výstava modelů místních modelářů. Akce se koná ve spolupráci s Přáteli plastikových modelů.

.


 

.

Pálení čarodějnic a májová veselice - malé ohlédnutí

Májové veselice a pálení čarodějnic na Hůrce v Klatovech se letos zúčastnilo odhadem 600 - 700 lidí - nejvíce jich přišlo mezi 17 a 18 hodinou. Je to více než v loňském roce. Návštěvníci akce se v průběhu večera obměňovali. Byly připraveny soutěže - házení hopíků na cíl, skákání v pytli, válení velkých špulek, nošení vody po lžičkách apod. Všechny děti byly odměněny drobnými dárky od sponzorů. Večer vystřídali děti dospělí. Děti si užily ještě v 19 hodin začátek hudebního vystoupení bratří Pelíšků, kteří první písničky uzpůsobili dětskému publiku. Dokonce si s nimi šla zatancovat i jedna dospělá maska čarodějnice. V 9 hodin jsme spálili připravenou papírovou čarodějnici a pak pokračovala volná zábava.

 

Foto z akce najdete i na stránkách Klatovského deníku. Viz odkaz: http://klatovsky.denik.cz/galerie/klatovsko-carodejnice-300412-gal.html

                                                                                                                                                                                                                                Martin Kříž

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ