KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : PÁLENÍ ČARODĚJNIC A MÁJOVÁ VESELICE - MALÉ OHLÉDNUTÍ

Nepřehlédněte

 Z POHÁDKY DO POHÁDKY – Sobota 13. června od 16:30 hodin - Tradiční akce klubu pro děti a jejich rodiče na Hůrce v Klatovech ve spolupráci s dalšími partnery a dobrovolníky. Jedná se už o 10. ročník této akce. Start účastníků je v 16:30 hodin u zadního vchodu základní školy Tolstého. Na děti čekají nejrůznější soutěže a mnoho pohádkových postav. Na vrcholu Hůrky bude otevřeno občerstvení. 

 DIVADLO NA HŮRCE: Klatovské divadelní slavnosti 2015 - Sobota 20. června od 15:00 hodin v areálu upravené zříceniny kostela sv. Anny na Hůrce –15:00 hod.: „O Rusalce“ – Loutkoherecká skupina Dolaňáček; 16:00 hod.: „Matěj a čarodějnice“ – Divadelní kroužek při ZŠ ve Švihově; 17:00 hod.: „Rozmarný duch“ – dobřanský ochotnický spolek Rozmarýn; 19:00 hod.: hudební vystoupení – kapela Karla Kesmana. Akce je součástí třídenních Klatovských divadelních slavností 2015, které pořádá městské kulturní středisko.

 

.

Pálení čarodějnic a májová veselice - malé ohlédnutí

Májové veselice a pálení čarodějnic na Hůrce v Klatovech se letos zúčastnilo odhadem 600 - 700 lidí - nejvíce jich přišlo mezi 17 a 18 hodinou. Je to více než v loňském roce. Návštěvníci akce se v průběhu večera obměňovali. Byly připraveny soutěže - házení hopíků na cíl, skákání v pytli, válení velkých špulek, nošení vody po lžičkách apod. Všechny děti byly odměněny drobnými dárky od sponzorů. Večer vystřídali děti dospělí. Děti si užily ještě v 19 hodin začátek hudebního vystoupení bratří Pelíšků, kteří první písničky uzpůsobili dětskému publiku. Dokonce si s nimi šla zatancovat i jedna dospělá maska čarodějnice. V 9 hodin jsme spálili připravenou papírovou čarodějnici a pak pokračovala volná zábava.

 

Foto z akce najdete i na stránkách Klatovského deníku. Viz odkaz: http://klatovsky.denik.cz/galerie/klatovsko-carodejnice-300412-gal.html

                                                                                                                                                                                                                                Martin Kříž

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ